Tüm siparişlerde kargo alıcıya aittir. Kargo büyüklüğüne göre ücret değişmektedir. Tüm ürünlerde kargo yapılma zamanı yer almaktadır.

Sağlığınız için varız...
Sağlığınız için varız...
Sepetim 0,00 TL
Garanti Şartları

 

Garanti ve İade/Değişim Şartları

 

1. Bu metinde; İzmir Ticaret Odası’nın 140558 sicil sayısında kayıtlı, 0043035684400018 MERSİS numarasına sahip,Kazım Dirik Mh. Sanayi Cd. No: 80  Bornova-İZMİR adresinde bulunanAKUA MEDİKAL ÖZEL SAĞLIK HİZMETLERİ TIBBİ MALZEME TURİZM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİnin, (kısaca "SATICI” olarak adlandırılacaktır) Satışa sunulan tüm ürün ve hizmetler (kısaca "ÜRÜN” olarak adlandırılacaktır) www.akuasaglık.com (kısaca "WEB SİTESİ” olarak adlandırılacaktır) üzerinden son kullanıcı/tüketici sıfatını haiz tüzel veya gerçek kişilere (kısaca "TÜKETİCİ” olarak adlandırılacaktır) satışında uygulanacak garanti, iade ve değişim şartları düzenlenmiştir.

 

 

 

2. Bu metin WEB SİTESİ’nde yer alan Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır. Her iki metindeki hüküm ve şartlar genel, özel ayrımı olmaksızın birlikte geçerlidir.

 

 

 

3. WEB SİTESİ’nden satın alınacak ÜRÜN’ler, üretici firmadan kaynaklanan işçilik ve malzeme hatalarına karşı üretici firma garantisi altındadır. Satın alınan ÜRÜN’le beraber gönderilen fatura garanti belgesi yerine geçmektedir. Bu sebeple bu faturanın garanti süresi içinde özenle saklanması gerekir.

 

 

 

4. ÜRÜN’lerdeki (yanlış şarj etme, yanlış pil kullanımı, çarpma, kırma, bozma, düşme sonucu kırılma, yanlış montaj, yanlış kullanım, üzerine bir şey dökme vb.) kullanım hatalarından dolayı oluşabilecek hata ve arızalar garanti kapsamı dışındadır. ÜRÜN’leri kullanmadan önce kutu üzerinde yer alan bilgileri, varsa kullanım kılavuzu ve kullanım talimatları dikkatlice okunmalıdır.

 

 

 

5.İlgili mevzuat uyarınca, TÜKETİCİ’ye teslim edilen kargo paketinde veya ÜRÜN’de TÜKETİCİ tarafından fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık, eksik tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka "Hasar Tespit Tutanağı” / "Eksik Ürün-Kargo Tespit Tutanağı” düzenletilmelidir. Hasarlı ve eksik kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. TÜKETİCİ, kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda, ÜRÜN’ün fotoğrafını çekmek ve derhal telefon ile SATICI’yı bilgilendirmek kaydıyla, ÜRÜN’ü teslim almadan görevliye iade edebilir veya kargo şubesinde kontrolünü sağlayarak teslim alabilir. Hasar Tespit Tutanağı / Eksik Ürün- Kargo Tespit Tutanağı düzenlenmeyen ÜRÜN’deki sorunun, SATICI veya KARGO ŞİRKETİ kaynaklı olduğunu ispat etmek TÜKETİCİ’nin yükümlülüğündedir. Belirtilen belgeler düzenlenmeden teslim alınan ÜRÜN’ler sağlam ve eksiksiz olarak teslim edilmiş kabul edilir.

 

 

 

6. TÜKETİCİ, satın aldığı ÜRÜN’ü, ambalajı açılmamış, tahrip edilmemiş, kullanılmamış, tekrar satın alınabilirlik özelliği ve ticari vasıfları kaybolmamış ise, teslim aldığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içinde cezai şart ödemeksizin cayma hakkını kullanarak iade edebilir. Bu durumda TÜKETİCİ, ÜRÜN’ü faturası (tüm kopyalarıyla), iade dilekçesi ve hediye/promosyon ürün mevcut ise bunlarla birlikte SATICI’ya ulaştırır. Faturası firma adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz. Faturanın tüm nüshaları gönderilmediği takdirde, KDV ve yasal tüm yükümlülükler müşteriye ait olur ve fatura bedeli iade edilmez. SATICI, ÜRÜN’ün kendisine ulaşmasını müteakip, 10 (on) gün içinde ÜRÜN’ü kontrol eder ve iade şartlarını taşıyorsa, ÜRÜN bedelini cayma hakkını kullanan TÜKETİCİ’nin ödeme yaptığı kredi kartına veya iadenin istendiği banka hesabına geri yatırır. İade bedelinin Banka tarafından kredi kartına yansıtılması 1-3 hafta sürebilmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Hijyenik Ürün Yönetmeliği’ne göre ayıplı ürün olmadığı sürece hijyenik ürünler açıldıktan sonra iade edilemez veya değişim yapılamaz. Bu nedenle, kitap, CD, kaset gibi ürünlerin de iade ya da değişimi yapılmamaktadır.

 

 

 

7.Satın alınan ÜRÜN’ün ayıplı veya kusurlu olması halinde iade veya değişim haklarının kullanılabilmesi için, ÜRÜN’ün teslim tarihinden itibaren ilk 30 gün içerisinde arıza bildirimi yapılması ve ÜRÜN’ün ve tüm eklerinin satış faturası ile birlikte incelenmek üzere SATICI’ya gönderilmesi gerekmektedir. SATICI tarafından yapılan inceleme sonucunda; sorunun ÜRÜN’ün yanlış kullanımına bağlı olarak kullanıcı hatasından (yanlış şarj etme, yanlış pil kullanımı, çarpma, kırma, bozma, düşme sonucu kırılma, yanlış montaj, yanlış kullanım, vb.) kaynaklandığı tespit edilen durumlarda ürün iade alınmaz. Ancak ÜRÜN’daki arızanın kullanıma bağlı oluşmadığı, ÜRÜN’da üretim hatası olduğu tespit edilirse, TÜKETİCİ’nin talebine göre ÜRÜN kusursuz olan yenisi ile değiştirilir, ya da iade alınarak satış tarihindeki alım fiyatı üzerinden bedeli TÜKETİCİ’ye iade edilir.

 

 

 

8. Garanti, İade ve Değişim Şartları ile ilgili sorular "akua@akuasaglik.com” adresine e-posta gönderilerek veya WEB SİTESİ’nin iletişim bölümünde yer alan form doldurarak SATICI’ya bildirilebilir.

 


 

E-BÜLTEN ! YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et